Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Udział PFPŻ ZP w spotkaniu uzgodnieniowym Ministerstwa Finansów
Konferencja uzgodnieniowa Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier Ministerstwo Finansów odbyła się w celu omówienia uwag zgłoszonych przez naszą organizację do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (UD 53) z dnia 30 kwietnia 2024 r.

W ostatnim tygodniu wzięliśmy udział w konferencji uzgodnieniowej Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier Ministerstwo Finansów, która odbyła się w celu omówienia uwag zgłoszonych przez naszą organizację do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (UD 53) z dnia 30 kwietnia 2024 r. PFPŻ ZP na spotkaniu reprezentowała radca prawny Magdalena Osinska, która odniosła się do art. 5 projektu ustawy zmieniającego art. 12i ustawy o zdrowiu publicznym w zakresie opłaty dodatkowej.

Ministerstwo Finansów przychyliło się do naszego postulatu wprowadzając przedmiotową zmianę, gdyż przepisy o dodatkowej opłacie cukrowej w obecnym brzmieniu należy uznać za niekonstytucyjne.

Federacja podniosła również, iż istnieje potrzeba obniżenia wysokości opłaty dodatkowej, m.in. w sytuacji, gdy po zakończeniu kontroli podatnik złoży korektę oraz zapłaci zaległe zobowiązania z odsetkami.

Ministerstwo Finansów obiecało, iż rozważy zgłoszone przez Federacje propozycje złagodzenia projektowanych zmian.

Dziękujemy za otwartość i wsłuchanie się w głos przedsiębiorców!

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Jarka Nenemana, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów oraz pani Edyty Białas-Giejbatow, Dyrektor Departamentu Podatku Akcyzowego i Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów.

1716550361093

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij