Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
5 dobrych praktyk firmy Mars wyróżnionych w raporcie FOB 2023
16 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało coroczny raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”. Po raz kolejny wyróżniono w nim firmę Mars Polska, uwzględniając 5 godnych uwagi działań.

Raport FOB to zbiór dobrych praktyk podejmowanych przez biznes w zakresie CSR, ESG i zrównoważonego rozwoju. Przedstawia on, jak polscy przedsiębiorcy reagują na wyzwania, które stawia przed nimi dzisiejszy świat. Premiera najnowszego raportu miała miejsce podczas Targów Idei ESG, 16 kwietnia br.


Mars Polska od lat jest doceniany za działania realizowane w ramach zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. W najnowszym raporcie FOB 2023 znalazło się 5 praktyk CSR-owych firmy Mars, tj.: wieloletnie działania w imię tworzenia Lepszego świata dla zwierząt”; realizowany od ponad 10 lat program edukacyjny Orbit „Dziel się Uśmiechem”;  strategiczna współpraca z Bankami Żywności oraz Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce aby przeciwdziałać marnowaniu żywności; szereg inicjatyw wzmacniających kulturę inkluzywności i różnorodności w organizacji, a także projekty wspierające zdrowie psychofizyczne Współpracowników.


W Mars wierzymy, że świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Widać to w różnorodnych praktykach, które podejmujemy na rzecz środowiska, społeczności w których funkcjonujemy, naszych Współpracowników czy wreszcie zwierząt domowych w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują inne firmy do wdrożenia u siebie inicjatyw maksymalizujących pozytywny wpływ na otoczenie społeczne i środowiskowe mówi Marzena Ignaczak, Dyrektorka ds. Korporacyjnych w Mars Polska, odpowiedzialna za segment Mars Petcare.

 

5 praktyk Mars Polska w Raporcie FOB 2023


Lepszy świat dla zwierząt

Firma Mars Polska od ponad 30 lat współtworzy ekosystem skoncentrowany na opiekunach zwierząt domowych w Polsce. W minionym roku przekazała 364 tony jedzenia dla psów i kotów przebywających w schroniskach. Ponadto w ramach programu Pedigree Relief Fund napełniono aż milion psich misek, wspierając opiekunów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Co więcej, firma od 7 lat  wraz z Fundacją Dr Clown realizuje ogólnopolski program dogoterapii w szpitalach dziecięcych, a także od 2021 roku w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów. W ubiegłym roku po raz kolejny rozszerzono zakres działania programu obejmując nim także oddziały rehabilitacji dla dzieci.

Zdrowe uśmiechy najmłodszych

Ogólnopolski program edukacyjny Orbit „Dziel się Uśmiechem” jest realizowany przez Mars Polska we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, przy wsparciu ekspertów z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej już od 2013 roku. Inicjatywa odpowiada na niesłabnący problem, jakim jest ogromna skala próchnicy. Według badań borykają się z nim coraz młodsze dzieci (aż 82% 6-latków), dlatego od 2023 r. program realizowany dotychczas w klasach 1-3 szkół podstawowych został rozszerzony również o uczniów zerówek. Dzięki programowi już blisko 900 000 dzieci z całego kraju poznało zasady odpowiedniej higieny jamy ustnej. W roku szkolnym 2023/2024 do tego grona dołączy kolejne blisko 150 tysięcy uczniów.

– Orbit „Dziel się Uśmiechem” to nasz flagowy program, który odpowiada na istotną potrzebę społeczną i przyczynia się do poprawy zdrowia jamy ustnej dzieci. Ten wymyślony w Polsce projekt został właśnie uznany za „best practice” w firmie Mars, do naśladowania na innych rynkach. W podobny sposób – wspólnie z Biedronką, naszym partnerem biznesowym – dbamy także o dorosłych, którzy mogą skorzystać z bezpłatnych badań dentystycznych w „Dentobusie”, który odwiedził w ubiegłym roku 10 miast w całej Polsce. Naszym zdaniem, łączenie własnych doświadczeń i współpraca z innymi uczestnikami rynku stanowi istotę odpowiedzialnego podejścia do zrównoważonego biznesu – podkreśla Robert Moreń, Dyrektor ds. Korporacyjnych Mars Polska, odpowiedzialny za segment Mars Wrigley.

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności i problemowi głodu

Jako odpowiedzialny producent jedzenia dla ludzi i zwierząt, Mars od lat współdziała z siecią strategicznych partnerów – organizacji pozarządowych i charytatywnych. Dzięki współpracy z Bankami Żywności i Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, wsparcie firmy dociera do potrzebujących ludzi oraz czworonogów. W 2023 r. firma przekazała do 31 oddziałów polskich Banków Żywności ponad 3,5 mln sztuk przekąsek - w wyniku tego wsparto aż 1490 organizacji pomocowych. Dzięki współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Mars przekazał w minionym roku ponad 364 tony kompletnego i zbilansowanego jedzenia dla psów i kotów w schroniskach na terenie całej Polski.


Kultura oparta na różnorodności i inkluzywności


W świecie, jakiego pragniemy, społeczeństwo jest otwarte i włączające. Inkluzywność i Różnorodność to wartości, które przyświecają Mars w codziennej pracy, a także w relacjach z klientami i partnerami biznesowymi. Firma buduje kulturę organizacyjną pełną akceptacji, zrozumienia, otwartości i przynależności, aby każdy mógł czuć się sobą, a dzięki temu swobodnie rozwijać swoje umiejętności i kompetencje zawodowe. W Mars działają zarówno grupy lokalnych Championów I&D, jak i Associates Resource Groups, które tworzą bezpieczną przestrzeń do otwartego dialogu oraz inspirujących działań, wzmacniają wiedzę Współpracowników z obszaru I&D oraz kompetencje z zakresu inkluzywnego języka i empatycznej postawy. ARG tworzy niemal 20 Współpracowników, którzy działają w wielu obszarach m.in. Cross-Cultures, LGBTQIA, Women in Supply, Health, Generation, Neurodiversity i Parenting.


Zdrowie i dobre samopoczucie Współpracowników

Kwestia troski o zdrowie psychiczne i dobrostan Współpracowników traktowana jest w Mars priorytetowo. Elementy strategii w tym obszarze to: praca z liderami nad zdrowym przywództwem, troska o zdrowie psychiczne i budowanie miejsca pracy wspierającego dobrostan Współpracowników. W praktyce to szkolenia dla przełożonych, sesje edukacyjne, dedykowane materiały dla różnych grup Współpracowników i narzędzia do pracy z zespołami. Współpracownicy Mars każdego roku mają też możliwość podzielenia się informacją zwrotną o tym, jak radzą sobie ze stresem, czy mają energię do pracy oraz czy zachowują równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, w ramach Ankiety Współpracowników Mars. W 2023 roku kolejny raz zorganizowano Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego. Odbyły się warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz pierwszej pomocy psychologicznej. Szeroko zakrojona jest również coroczna akcja badań profilaktycznych. Firma prowadzi też Program Wsparcia, w ramach którego Współpracownicy i ich najbliżsi mają m.in. dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej.


Link do raportu: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2023/

 


O raporcie

„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W tegorocznej, 22 edycji podsumowującej 2023 roku, zaprezentowano 1046 działań podjętych przez 266 firm.

O firmie Mars


Firma Mars, Incorporated kieruje się przekonaniem, że świat, którego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Jako globalna, rodzinna firma Mars przekształca się, wprowadza innowacje i ewoluuje, aby mieć pozytywny wpływ na świat.

W naszym zróżnicowanym i rozwijającym się portfolio wysokiej jakości przekąsek, żywności oraz produktów i usług dla zwierząt, zatrudniamy ponad 140 000 oddanych Współpracowników. Z ponad 47 miliardami dolarów rocznej sprzedaży, produkujemy jedne z najbardziej lubianych marek na świecie, w tym Ben's Original™, CESAR®, Cocoavia®, DOVE®, EXTRA®, KIND®, M&M's®, SNICKERS®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN® i WHISKAS®. Tworzymy lepszy świat dla zwierząt domowych poprzez naszą globalną sieć szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych - w tym AniCura, BANFIELD™, BLUEPEARL™, Linnaeus i VCA™ - wykorzystując najnowocześniejszą technologię do opracowania przełomowych programów w zakresie genetycznych badań przesiewowych i testów DNA. 

W Polsce Mars działa i inwestuje od 1992 roku. Obecnie biznes Marsa w naszym kraju obejmuje segment Mars Wrigley (wyroby czekoladowe, gumy do żucia, miętusy i cukierki owocowe, przekąski, lody), Petcare (jedzenie dla zwierząt) oraz Mars Global Services (centra usług wspólnych, które dostarczają usług HR, zakupowych i finansowych spółkom Mars w wielu krajach). Częścią biznesu Marsa jest także Royal Canin. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce Mars zatrudnia ponad 3 tysiące osób, których nazywa Współpracownikami. Podkreśla się w ten sposób wkład każdego z nich w rozwój firmy i odpowiedzialność za budowanie przyszłości Marsa.

 

Więcej informacji na temat firmy Mars można uzyskać, odwiedzając stronę internetową www.mars.com. Śledź nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn i YouTube. 

 

Dobre praktyki Mars Polska w raporcie FOB (1)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij