Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Poznaj dobre tłuszcze!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia portalu informacyjno-edukacyjnego www.dobretluszcze.pl poświęconego tłuszczom roślinnym i ich znaczeniu w codziennej diecie.

Tłuszcze są jednym z podstawowych składników pokarmowych. Pełnią szereg istotnych funkcji w organizmie, m. in. umożliwiają wchłanianie witamin A, D, E i K, są składnikiem błon komórkowych czy hormonów. Powinny stanowić element każdego prawidłowo zbilansowanego posiłku. Jednak często można spotkać się z rozbieżnymi informacjami na ich temat, dlatego warto zapoznać się z aktualnymi i rzetelnymi danymi odnośnie roli tłuszczów w żywieniu człowieka.

 

Celem portalu www.dobretluszcze.pl jest promocja walorów zdrowotnych olejów i tłuszczów roślinnych, w tym margaryn oraz obalanie mitów żywieniowych i przedstawianie faktów opartych na badaniach naukowych.

Podstawa merytoryczna portalu, czyli sekcja "Wszystko o tłuszczach" z zakładkami "W sklepie", "W kuchni" oraz "W diecie" została opracowana w momencie uruchamiania strony przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.

Natomiast dzięki artykułom z sekcji „Aktualności” konsumenci mają możliwość zapoznania się z obecnie nurtującymi zagadnieniami, w tym znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące prawnego limitu tłuszczów trans czy dowiedzieć się, dlaczego roślinne margaryny nowej generacji są doskonałym elementem dobrze zbilansowanej diety.

Zapraszamy.

dobretluszcze.pl

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij