Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Parlamentarne komisje rolnictwa V4 za wyrównaniem płatności bezpośrednich
Przedstawiciele komisji ds. rolnictwa parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej opowiedzieli się w zeszłym tygodniu w Budapeszcie za wyrównaniem płatności bezpośrednich oraz za jednakowymi standardami jakości produktów we wszystkich krajach UE.

"Wszystkie delegacje wskazują, że wśród państw członkowskich utrzymują się różnice w płatnościach bezpośrednich do hektara i w związku w tym apelują o zakończenie procesu ich pełnej konwergencji. Podkreślamy, że wszyscy unijni rolnicy stoją wobec takich samych wyzwań i muszą spełniać te same standardy i wymogi" - napisano w przyjętej w Budapeszcie wspólnej deklaracji przedstawicieli komisji ds. rolnictwa państw V4.


Ze strony polskiej dokument sygnowali przewodniczący sejmowej i senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Sachajko oraz Jerzy Chrościkowski.


Sygnatariusze deklaracji zaznaczyli też, że Europa potrzebuje Wspólnej Polityki Rolnej, która jest w stanie udzielić skutecznej odpowiedzi na rozmaite sytuacje kryzysowe i pozwala europejskiemu sektorowi rolnemu oraz przemysłowi spożywczemu pozostać konkurencyjnym aktorem na scenie światowej.


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij