Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Minister Jurgiel: Przez 2 lata poprawiła się opłacalność produkcji rolnej
W ostatnich dwóch latach udało się m.in. poprawić opłacalność produkcji rolnej, przyspieszyć dopłaty bezpośrednie dla rolników czy prowadzić aktywną politykę na rynkach światowych - mówił na konferencji podsumowującej dwa lata pracy resortu rolnictwa minister Krzysztof Jurgiel.

Zdaniem Jurgiela jedną z najważniejszych ustaw tego rządu była ustawa o wstrzymaniu sprzedaży ziemi rolnej, która - jak podkreślił - jest dobrze oceniana przez rolników. Obecnie resort zaproponował wprowadzenie zmian. Stosowny projekt został już przekazany do konsultacji.


Szef resortu rolnictwa poinformował ponadto, że w ciągu dwóch lat wypłacono ponad 700 mln zł (500 mln zł z UE) w ramach mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przygotowano Program Rozwoju Głównych Rynków Rolnych w Polsce na lata 2016-2020.


Przypomniał, że w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zapisano, że jednym z priorytetów jest rolnictwo. Zapisano ponadto 21 programów strategicznych, które będą realizowane w obrębie wsi i rolnictwa. Minister dodał, że do końca roku powstanie Pakt dla Rolnictwa, w którym będą zapisane wszystkie instrumenty pozwalające na realizację polityki wobec wsi.


Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij