Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowy nadzór. Ukazał się projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę
Opiniowanie regulaminów dostarczania wody, wydłużenie okresu obowiązywania taryf wod.-kan. i pobieranie opłat za ich zatwierdzenie - to niektóre kompetencje dyrektorów RZGW po reformie.

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Projekt ma na celu wyeliminowanie problemów związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem rynku usług dotyczących zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Jak podkreślają jego autorzy projekt zmierza do prawnego zabezpieczenia interesu odbiorców usług przez ustanowienie niezależnego i specjalistycznego organu nadzoru nad realizacją zadań z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Nowelizacja ma związek z wejściem w życie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, która przewiduje powołanie państwowej osoby prawnej Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Ma ona wykonywać zadania realizowane dotychczas przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej oraz związane z utrzymaniem wód oraz pozostałego mienia Skarbu Państwa związanego z gospodarką wodną, a także inwestycjami w gospodarce wodnej - zadania właściwe obecnie dla marszałków województw i starostów.


Więcej na stronie:

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/177591/Nowy-nadzor--Ukazal-sie-projekt-nowelizacji-ustawy-o-zbiorowym-zaopatrzeniu-w-wode


Źródło: samorzad.pap.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij