Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Biegaczka Agnieszka Kowalczyk została ambasadorką akcji Nestlé Porusza Polskę! Poznaj pierwszą z czworga ambasadorów ogólnopolskiej akcji Nestlé, zachęcającej Polaków do prowadzenia zdrowego trybu życia
Tacy jak my – Agnieszka Kowalczyk, Ania Mitura, Renata Jaszczuk i Jakub Piekarz, czyli pracownicy Nestlé Polska, mają swoje życie zawodowe i rodzinne. Wśród licznych codziennych obowiązków znajdują jednak czas na coś więcej. Zmienili eleganckie obuwie na sportowe buty i wykonali pierwszy krok do zdrowszej przyszłości. Biegają, grają w tenisa i w siatkówkę. Teraz jako ambasadorzy akcji „Nestlé Porusza Polskę” przekonują Polaków, że aby żyć zdrowiej, nie trzeba być wyczynowym sportowcem.

Przygoda Agnieszki Kowalczyk z Działu Kontrolingu Sprzedaży w Nestlé Polska oraz ambasadorki tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”, ze sportem zaczęła się 6 lat temu, gdy postanowiła wystartować w Półmaratonie Warszawskim 2011. Emocje związane z ukończeniem biegu były tak ogromne, że postanowiła rozwinąć tę pasję. Bieganie stało się dla niej świetnym sposobem na zrelaksowanie się, poprawę humoru i podniesienie poczucia własnej wartości. Jak sama mówi, tę dyscyplinę sportu można uprawiać o każdej porze roku, na dowolnym dystansie i swoim własnym tempie – biegać może każdy!


Agnieszka uwielbia startować w imprezach biegowych i spotykać pozytywnie zakręconych bieganiem ludzi. Poprzez udział w takich wydarzeniach realizuje swoje dwie pasje: podróżowanie i sport.

W ubiegłym roku biegaczka uczestniczyła w maratonach w Rzymie i Berlinie. Jej największym sportowym osiągnieciem jest zeszłoroczne złamanie symbolicznych 3 godzin w maratonie w stolicy Niemiec. Jednak to nie jedyny jej sukces. W Półmaratonie Powiatu Warszawskiego w 2016 roku zajęła 3 miejsce, zaraz za zawodniczkami z Kenii, a podczas Biegu 4F Piątki Praskiej 2016 stanęła na podium koło triumfującej Iwony Lewandowskiej, Reprezentantki Polski podczas Olimpiady w Londynie i Rio. Jej marzeniem jest wygrana w Wings for life Run – międzynarodowym biegu charytatywnym, którego celem jest przebiegnięcie jak największej liczby kilometrów zanim uczestnika dogoni symboliczna meta w postaci samochodu technicznego „ścigającego biegaczy”. 


W tegorocznej edycji biegu, w której Agnieszka uczestniczyła po raz pierwszy, udało jej się „uciekać” przez 45,5 km, dzięki czemu zajęła 4. miejsce wśród kobiet w Polsce i 36. na świecie.


Pasja i zaangażowanie Agnieszki Kowalczyk spowodowały, że spośród wszystkich pracowników firmy Nestlé Polska, to ona dołączyła do grona ambasadorów akcji „Nestlé porusza Polskę”, której celem jest zachęcanie Polaków do aktywnego spędzania czasu wolnego, niezależnie od wieku. By zdrowiej żyć, nie trzeba być wyczynowym sportowcem – wystarczy 15 minut spaceru dziennie lub wybranie schodów zamiast windy – nawet najmniejsze zmiany nawyków mogą wiele zmienić i sprawić wiele radości. – Jest bardzo dużo aktywności, które można wykonywać wraz ze znajomymi czy rodziną. Zabierając dzieci na spacer, wycieczkę rowerową po lesie czy wykonując ćwiczenia na siłowni plenerowej, można im pokazać, że nie tylko gra na komputerze jest ciekawa, ale również aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To jeden z celów, jaki przyświeca akcji „Nestlé porusza Polskę”, której mam zaszczyt być ambasadorką. Podobnie jak w przypadku mojego biegania, na siłowni zewnętrznej każda osoba, niezależnie od wieku, umiejętności i zasobności portfela, może poprawić swoją kondycję, odprężyć się, ale przede wszystkim świetnie bawić w towarzystwie innych ćwiczących – mówi Agnieszka Kowalczyk, biegaczka oraz ambasadorka tegorocznej edycji akcji Nestlé porusza Polskę.

 

O akcji

„Nestlé Porusza Polskę” to jeden z programów Nestlé, dzięki któremu firma realizuje swój cel: podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości oraz wspiera zdrowy i pogodny styl życia.
W ramach pierwszej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę” wybudowano aż 16 siłowni na świeżym powietrzu, po jednej w każdym województwie. Obiekty zostały zaopatrzone w profesjonalne sprzęty, umożliwiające wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń. W tym roku Nestlé sfinansuje kolejnych 16 obiektów. W całym kraju można głosować na blisko 500 lokalizacji zgłoszonych do konkursu przez gminy. Tak jak w ubiegłym roku, z każdego województwa zostanie wybrana jedna lokalizacja z największą liczbą głosów. Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Każdego dnia można oddać 1 głos. Pełna lista lokalizacji znajduje się na www.NestlePorusza.pl.

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Daria Grzesiek

Account Executive
Email: d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30

 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2016 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.


Agnieszka_Kowalczyk_ambasadorka_Nestle_porusza_Polske_01

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij