Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prezes PAIH: Staramy się działać w regionach, gdzie polskie firmy mają przewagę konkurencyjną
Staramy się działać na tych rynkach, gdzie polskie firmy mają jakąś przewagę konkurencyjną i są to głównie kraje rozwijające się - mówi PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Przypomina też, że PAIH otwiera swoje biura m.in. w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

"Staramy się działać tam, gdzie polskie firmy mają jakąś przewagę konkurencyjną i są to głównie rynki krajów rozwijających się" - mówi. Szef PAIH przypomina, że obecnie 70 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec. Jednak, w jego ocenie, przedsiębiorcy z Polski być może już wysycili możliwości na rynku Unii Europejskiej.


"I po drugie firmy polskie na terenie Unii Europejskiej mogą sobie radzić same. Tutaj jest relatywnie łatwo dojechać, można się posługiwać językiem angielskim, nie potrzeba wiz - daje się to wszystko zrobić bez olbrzymich nakładów" - wyjaśnia Pisula. "Natomiast w krajach Afryki, Azji czy Ameryce Południowej czasami potrzebna jest pomoc przedstawiciela polskiej administracji i tam właśnie otwieramy nasze biura" - podkreślił prezes PAIH.


Zagraniczne biura handlowe Agencji działają w Szanghaju, Singapurze, Nairobi, Ho Szi Min, Teheranie i San Francisco. Niedawno prezydent RP Andrzej Duda otworzył biuro PAIH w stolicy Meksyku.


W pierwszym półroczu 2017 roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu planuje otwarcie swych placówek w Toronto, Londynie, Mediolanie, Frankfurcie i Budapeszcie.


Zagraniczne biura handlowe PAIH zastępują likwidowane Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI). Docelowo ma być ich 69 w krajach o największym potencjale rozwojowym dla polskiej gospodarki. 


PAP


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij