Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé Polska podsumowuje 2016 rok
Dla Nestlé 2016 to był rok jubileuszy. Firma celebrowała swoje 150-lecie. 75. urodziny skończyła marka WINIARY, a swoje 90. lat świętowała rzeszowska fabryka firmy. To jednak nie wszystko. Firma zaangażowała się w szereg projektów społecznych.

Historia Nestlé zaczęła się od mleka skondensowanego, które dokładnie 150 lat temu wyprodukowała w swojej fabryce w Szwajcarii angielsko-szwajcarska firma Anglo-Swiss Condensed Milk Company. Rok później, w 1867 roku, farmaceuta niemieckiego pochodzenia Henri Nestlé dokonał przełomu w dziedzinie żywności dla niemowląt, tworząc "lactée FARINE" – mąkę z mlekiem, czyli połączenie krowiego mleka, mąki pszennej i cukru. W 1905 roku założona przez Henri’ego Nestlé firma połączyła się z Anglo-Swiss, tworząc nowy podmiot, obecnie znany jako Grupa Nestlé.


nestle

W 2016 roku marka WINIARY świętowała swoje 75-lecie. Kaliska fabryka dołączyła do grupy Nestlé 21 lat temu. Obecnie w tamtejszym zakładzie produkuje się łącznie ponad 700 wyrobów, w tym flagowy produkt WINIARY – MAJONEZ DEKORACYJNY.


Okrągły jubileusz obchodziła w ubiegłym roku również rzeszowska fabryka marki GERBER, której historia zaczęła się 90 lat temu... od słodyczy. Obecnie w Rzeszowie wśród 330 produktów wytwarzanych w fabryce znajdują się m.in.: soki przecierowe BOBO FRUT, deserki w tubkach GERBER, obiadki w słoiczkach. W 2016 w zakładzie powstała nowa linia produkcyjna, z której schodzi najnowszy produkt marki GERBER – deserki owocowe w tubkach. Koszt inwestycji to 10 mln złotych.


Program „Nestlé porusza Polskę” został ogłoszony w lutym 2016 roku z okazji 150-lecia istnienia firmy Nestlé. W pierwszym etapie, gminy z całej Polski zgłaszały chęć udziału w konkursie i posiadania siłowni na swoim terenie. Następnie internauci swoimi głosami zadecydowali, gdzie powstaną siłownie terenowe Nestlé. W ogólnopolskim plebiscycie Nestlé konkurowało ze sobą aż 710 lokalizacji w całej Polsce.


W 2016 roku po spełnieniu wszystkich formalnych wymagań, firmy Nestlé i R&R zawarły porozumienie o utworzeniu FRONERI, nowej spółki joint venture produkującej lody, mrożonki i mleczne desery mrożone. FRONERI obejmie swoją działalnością ponad 20 państw i zatrudniać będzie 15 000 osób. Szacowana sprzedaż produktów spółki ma wynieść około 2,6 mld euro.


Od 21 marca do biur Nestlé Purina w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 32 pracownicy przychodzą do pracy ze swoimi zwierzętami. Zanim czworonogi rozpoczęły „pracę” w biurze, musiały przejść specjalne szkolenie. Każdy pies został poddany obserwacji, jak zachowuje się w warunkach biurowych, jak reaguje na ludzi i inne psy. Po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.


24 maja 2016 r., w ramach obchodów III Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności do grona firm-sygnatariuszy Karty Różnorodności dołączyło m.in. Nestlé Polska. Karta sygnowana jest przez firmy, organizacje i instytucje, które w ten sposób wyrażają deklarację, że w swoim działaniu będą kładły szczególny nacisk na politykę równego traktowania.


15 listopada 2016 roku  w całej Europie, w tym również w Polsce, odbyły się spotkania podsumowujące trzyletnią ogólnoeuropejską inicjatywę Nestlé Needs YOUth połączone z zapowiedzią dalszych zobowiązań firmy na kolejne lata. Od początku trwania programu w Polsce stworzono szanse zatrudnienia dla blisko 2000 osób – zaoferowano pracę w Nestlé prawie 1 500 młodym, a blisko 470 zostało objętych programem praktyk i staży. Ponadto, firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 działań takich jak warsztaty i wykłady dla młodych w całym kraju. Kontynuując sukces inicjatywy, firma Nestlé Polska zdeklarowała, że do 2020 roku utworzy 1300 szans zatrudniania, praktyk i staży dla osób do 30 r. życia.


Podczas finału Lekkoatletyki dla Każdego Polski Południowej młodym adeptom „królowej sportu” przypatrywali się wybitni sportowcy: Piotr Małachowski, Maria Andrejczyk oraz Anna Jagaciak-Michalska, ambasadorzy programu. W sumie we wszystkich imprezach, które odbyły się w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego, w 2016 roku wystartowało ponad 113 tys. dzieci reprezentujących prawie 500 szkół z całej Polski. Odbyło się ponad 1000 imprez szkolnych i 110 zawodów międzyszkolnych.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870 

Daria Grzesiek

Junior Account Executive
Email: 
d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.


 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij