Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Para prezydencka wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności
Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przygotowała świąteczne paczki żywnościowe dla potrzebujących w ramach 20. Świątecznej Zbiórki Żywności. Prezydent podziękował za to, że tylu ludzi w Polsce pamięta o potrzebujących.

rezydent z małżonką przygotowywali paczki wraz z przedstawicielami Banków Żywności. Produkty spożywcze: olej, cukier, ryż, makaron, słodycze, konserwy trafią do rodzin, którymi opiekuje się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) Oddział Wawer.


Andrzej Duda dziękował wszystkim rodakom, którzy nie zapomnieli, by kupić dodatkowe produkty na świąteczną zbiórkę. "To setki tysięcy, miliony osób w Polsce, które pamiętają o tym, że nie wszystkim wiedzie się dobrze i że niektóre stoły świąteczne, niektóre stoły wigilijne, są bardzo skromne, że są rodziny, ludzie, którzy wymagają wsparcia" - podkreślił prezydent. "Dziękuję za to serce, za tę pamięć, za dobro, które państwo w ten sposób czynicie" - dodał.


Para prezydencka dziękowała wolontariuszom, organizacjom i wszystkim zaangażowanym w pomoc potrzebującym oraz złożyła życzenia świąteczne. W ramach podziękowań z okazji 20. zbiórki żywności para prezydencka podarowała uczestnikom spotkania tort.


"Zmieniacie święta na lepszy tym, którzy potrzebują. Przez to, że pomagacie, poświęcacie swój czas i swoje serce dla tych, którzy są w potrzebie, zmieniacie Polskę na lepsze i świat na lepsze" - zwrócił się prezydent do uczestników spotkania.


"Cieszymy się, że pomaganie jest w modzie" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem pracy wolontariuszy; dziękowała im za wielkie serce i entuzjazm. "Swoimi działaniami udowadniacie, że aby realnie nieść pomoc innym ludziom, nie zawsze są potrzebne ogromne nakłady finansowe, nie zawsze potrzebny jest wielki plan, czy cała machina organizacyjna, wsparcie sponsorów i mediów" - powiedziała pierwsza dama.


Dodała, że oczywiście dobrze, gdy to wszystko jest, bo wtedy można pomagać na większą skalę. "Ale często, by odmienić czyjś los wystarczy dobry pomysł, podzielenie się własnymi, umiejętnościami, talentami, a przede wszystkim własnym wolnym czasem. Bardzo często jest też tak, że wystarczy sama obecność, dobre słowo i rozmowa z kimś, kto tego potrzebuje" - powiedziała.


Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski powiedział PAP, że zbiórka żywności odbyła się w ostatni weekend listopada; zebrano ok. 825 ton artykułów spożywczych, a w zbiórce uczestniczyło ok. 50 tys. wolontariuszy.


Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności - m.in. do jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i organizacji zajmujących się opieką nad najuboższymi.


Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności, działające na terenie całego kraju. Udzielają one codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej organizacjom i instytucjom społecznym, za których pośrednictwem jedzenie trafia do najbardziej potrzebujących.


PAPDodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij