Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska osładza życie Europejczyków
Jesteśmy jednym z największych producentów słodyczy w UE. Z produkcją na poziomie 700 tyś. ton rocznie Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce unijnych producentów słodyczy - podaje Rzeczpospolita.

Z produkcją na poziomie 700 tyś. ton rocznie Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce unijnych producentów słodyczy. Wyprzedzają nas tylko Niemcy, Włochy, Francja, Wielka Brytania i Hiszpania. Przełomowym momentem dla branży było wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Producenci nie tylko skorzystali z dotacji na rozwój produkcji, ale także zyskali duży i chłonny rynek.

Słodycze stały się nie tylko jednym z hitów eksportowych Polski, ale też zajmują pierwsze miejsce wśród wysoko-przetworzonych produktów rolno-spożywczych, które sprzedajmy za granicę. 

W pierwszej połowie 2016 r. eksport słodyczy z Polski zwiększył się o 7,2 proc., do 176,5 tyś. ton. Jego wartość poszła w górę o nieco ponad 10 proc., do 755,5 mln euro - wynika z danych Zespołu Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych (FAMMU/FAPA).

Nasze słodycze kupują głównie Wielka Brytania, Niemcy oraz Holandia. W pierwszej połowie 2016 r. do Unii Europejskiej trafiło 79 proc. eksportu słodyczy z Polski w ujęciu ilościowym i 77,2 proc., licząc w euro.

Więcej: Rzeczpospolita 30/11/2016


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij