Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Sukcesy środowiskowe PepsiCo w Polsce doceniane i nagradzane!
PepsiCo zostało ostatnio wyróżnione prestiżową nagrodą „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” za oszczędność energii w polskich zakładach firmy. PepsiCo otrzymało także wyróżnienie w konkursie„Eko-odpowiedzialni w Biznesie" za swoją politykę opartą na zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko. W lutym br. firma została też podwójnie nagrodzona – statuetką oraz godłem „Eko Inspiracja 2015”.

Powyższe nagrody są zwieńczeniem działań PepsiCo w Polsce na rzecz ochrony środowiska. Firma od lat dba o osiąganie wyników biznesowych w odpowiedzialny i świadomy sposób, ograniczając swój wpływ na środowisko naturalne. W ciągu ostatnich sześciu lat dzięki wdrożeniu wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zakłady napojowe i przekąskowe PepsiCo w Polsce obniżyły zużycie energii i wody na jednostkę gotowego produktu średnio o jedną czwartą oraz zredukowały ilość opakowań i odpadów. Jest to wspaniały przykład tego, jak filozofia PepsiCo „Działanie ze świadomością celu” (Performance with Purpose) przekłada się na konkretne rezultaty ekonomiczne i środowiskowe. Więcej informacji na temat sukcesów środowiskowych zakładów znajduje się tutaj.

 

pepsico1
W konkursie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny” honorowane są firmy, instytucje i osoby, które wnoszą do polskiej gospodarki nową jakość i wyznaczają kierunki pozytywnych zmian. Wybór laureatów prowadzony jest w oparciu o zgłoszenia nadsyłane przez firmy i instytucje działające na rynku energetycznym. Następnie zgromadzony materiał poddawany jest ocenie ekspertów i kolegium redakcyjnego miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rozwoju.
pepsico2
Piotr Karbowiak, Dyrektor ds. Obsługi Klienta i Logistyki na Europę Centralną, PepsiCo odbiera nagrodę „Wzorzec. Efektywny Projekt Energetyczny 2016” (zdj. Grupa PTWP) 
pepsico3
Celem konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” jest wyróżnienie przedsiębiorstw podejmujących zróżnicowane inicjatywy przyjazne środowisku oraz prowadzących działania inwestycyjne, edukacyjne lub informacyjne, a także tych, które podejmują działania dotyczące ekoinnowacji.
pepsixx
Godłem „Eko Inspiracja” wyróżniane są ekologiczne marki i produkty oraz firmy, a także organizacje zaangażowane w działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska, wspierające ideę zrównoważonego rozwoju. Statuetkę natomiast otrzymują te firmy i inicjatywy zgłoszone do plebiscytu „Eko Inspiracja”, na które oddano najwięcej głosów podczas internetowego głosowania. Obie nagrody przyznawane są w ramach największego w Polsce ekologicznego projektu edukacyjnego „Odpowiedzialnie z Naturą”, organizowanego przez redakcję magazynu Ekologia i Rynek, pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska.


pepsico6
pepsico4Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij