Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
M.Morawiecki: Konstytucja dla biznesu uwolni przedsiębiorczość
Minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiada, że tak zwana konstytucja dla biznesu ułatwi działanie polskim przedsiębiorcom. Pakiet zmian dla firm ma zostać przedstawiony w czasie rozpoczynającego się jutro kongresu 590 w Rzeszowie.

Wicepremier powiedział w radiowej Jedynce, że dokument będzie zawierał między innymi przepisy gwarantujące przyjazną dla przedsiębiorców interpretację prawa, m.in. takie zasady jak "domniemanie niewinności", "jedna kontrola dla jednej sprawy" czy "prawo nie działa wstecz". "Dzisiaj mamy do czynienia na przykład z taką sytuacją, że jeśli jest ponowna interpretacja jakiegoś przepisu, to trzeba wstecznie płacić kary. To wszystko chcemy wyeliminować" - mówił Mateusz Morawiecki.


Wczoraj przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Adam Abramowicz z PiS powiedział IAR, że na ułatwienia mogą liczyć między innymi początkujący przedsiębiorcy, którzy przez pierwszych sześć miesięcy działalności będą zwolnieni ze składek ZUS i zdrowotnych. Pakiet zmian znosi też konieczność rejestracji niektórych mikrofirm, a także likwiduje część licencji i pozwoleń.


Źródło: biznes.onet.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij