Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Szydło nie wyklucza wycofania się z planów wprowadzenia jednolitego podatku
Trwają ostatnie analizy dotyczące jednolitego podatku i jeżeli nie uderzą one w przedsiębiorców, to zostaną wdrożone, powiedziała premier Beata Szydło. Nie wyklucza ona jednak wycofania się z tego projektu.

"Wyobrażam sobie sytuację, że wycofujemy się z pomysłu wprowadzenia jednolitego podatku. Trwają ostatnie analizy. Komitet Ekonomiczny przygotowuje różne koncepcje i wyliczenia dotyczącego jednolitego podatku. Jeśli okaże się, że ta danina jednolita będzie prosta sprawiedliwa i nie uderzy w przedsiębiorców a rozwiąże te najważniejsze problemy, na których na nam zależy" – powiedziała premier w programie "Jeden na Jeden" w TVN24.


Jednocześnie podkreśliła, że  rząd nie wprowadzi takich podatków, które miałby utrudnić życie przedsiębiorców. "Ja się na to nigdy nie zgodzę" – dodała.


"O jednolitym podatku będę mówić wtedy, kiedy dostanę gotowy projekt na stół i kiedy minister Kowalczyk i minister Morawiecki powiedzą mi: "Słuchaj, to jest danina, którą możemy wprowadzić. Tak wyglądają stawki" Jeżeli to zaakceptujemy to będę wtedy na ten temat się wypowiadać" – zapowiedziała premier Szydło.


"Jeżeli nie wprowadzimy jednolitego podatku, będziemy proponowali rozwiązanie dotyczące kwoty wolnej od podatku" - dodała.


Na początku listopada szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk zapowiedział, że  założenia dotyczące projektu ustawy o jednolitym podatku zostaną przedstawione 30 listopada.


Na początku października Kowalczyk informował, że ujednolicona danina wejdzie w życie w 2018 r., a rozwiązanie to będzie neutralne dla budżetu. Podkreślał wówczas, że wzrost obciążeń będzie dotyczył zarabiających powyżej 120 tys. zł rocznie, ponieważ te osoby nie płacą obecnie składek na ZUS od części dochodu. Dodał też, że w nowej formule pozostawione będą ulgi na dzieci.


Źródło: biznes.onet.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij