Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Będą nowe obowiązki dla przedsiębiorców
Ministerstwo Finansów poinformowało o nowych obowiązkach dla firm. Od początku 2017 roku przedsiębiorcy będą musieli składać dodatkowe informacje na temat swoich transakcji objętych podatkiem VAT. Ma to ukrócić nadużycia.

Pierwsze sprawozdania trzeba złożyć do 25 lutego 2017 roku. Wypełnienie tego obowiązku ma ułatwić specjalna, bezpłatna aplikacja.


Jak mówi Przemysław Krawczyk z resortu finansów, nowe rozwiązanie ma ukrócić nieuczciwe praktyki. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie sytuacji, w których podmioty deklarują brak obrotów, a nabywcy nie deklarują wystawienia faktury vat. Chodzi też o ukrócenie nienależnego zwrotu podatku VAT za pomocą różnych mechanizmów, wśród których znajduje się między innymi tak zwana karuzela podatkowa.


Zdaniem Przemysła Krawczyka, przedsiębiorcy także zyskają na nowym rozwiązaniu. Ich systemy informatyczne pozwolą na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem, na przykład odejściem od dokumentacji papierowej czy przejściem na elektroniczną wymianę dokumentacji między firmami. Automatyzacja czynności związanych z elektronicznymi deklaracjami, pozwoli na redukcję kosztów - argumentuje Przemysław Krawczyk.


Dziś obowiązek składania takich deklaracji obowiązuje duże firmy.


Źródło: biznes.onet.pl, Polskie Radio


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij