Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Żywność z importu wymaga oznaczenia w języku polskim - nawet na bazarze
Sprzedawca, który indywidualnie sprowadza produkty z zagranicy, sam musi zadbać o etykiety – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Swobodny przepływ towarów wewnątrz Unii Europejskiej, a także konsumencka ciekawość i otwartość na nowe produkty sprawiają, że na popularności zyskują sklepy oferujące żywność z innych krajów. W sklepach, na bazarach oraz w polskich sklepach internetowych nabyć możemy niemieckie i czeskie słodycze, szwedzką kawę, hiszpańskie przekąski itp. Pamiętać wszakże należy, że czym innym jest kupno tego typu produktów na własne potrzeby oraz przywóz ich do kraju, a czym innym - ich profesjonalna sprzedaż konsumentom. W tym drugim przypadku na polskich przedsiębiorcach spoczywają bowiem dodatkowe obowiązki.

 

Praktyka obrotu gospodarczego, a także liczne przypadki kar nakładanych przez wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej, pokazują, że nadal spora część sprzedawców nie stosuje się do wymagań stawianych przez prawo. 

 

Dotyczy to przede wszystkim nieodpowiedniego oznaczenia żywności sprowadzanej z innych państw, niezależnie od kraju pochodzenia. Środki spożywcze, także herbaty, ciastka i baloniki, muszą spełniać rygorystyczne wymagania, w tym w zakresie ich opisu.

 

Więcej w: Dziennik Gazeta Prawna 1/03/2016

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij