Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Unilever wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
25 września 2015 Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 17 Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Mają one pomóc dokonać w ciągu następnych 15 lat trzech osiągnięć: wyeliminować skrajne ubóstwo, walczyć z nierównościami i wstrzymać zmiany środowiskowe. Opracowane cele to drogowskaz aby uczynić ten plan realnym. Do wyzwania włączyła się również firma Unilever.

Misją Organizacji Narodów Zjednoczonych jest rozpowszechnienie Globalnych Celów i sprawienie, by były zrozumiałe dla wszystkich. Firma Unilever jest bardzo zaangażowana w działania na rzecz ich realizacji a współpracując z innymi przedstawicielami świata biznesu i organizacjami pozarządowymi wspiera również ich promocję.


Problemy, na które odpowiadają ustanowione Globalne Cele, mają ogromny wpływ na działalność Unilever i są zgodne z ambicjami firmy określonymi w ramach Planu życie w sposób zrównoważony. Wiele z tych wyzwań, w tym zmiany klimatyczne, dążenie do równouprawnienia oraz poprawa stanu zdrowia i higieny, ma bezpośrednie znaczenie dla działalności koncernu na całym świecie.


Konkretne cele z globalnej agendy ONZ są wpisane w misje poszczególnych marek firmy Unilever, których działania realizowane są również na poziomie lokalnym. Dla przykładu - cel 2. zakładający m.in. wyeliminowanie głodu oraz promocję zrównoważonego rolnictwa, jest wpisany w działania marek Knorr i Lipton. Pierwsza z nich zobowiązała się bowiem do poprawy warunków życia najmłodszych, m.in. poprzez przekazanie 1 mln pożywnych posiłków dla dzieci w wieku szkolnym na całym świecie. Projekt realizowany jest we współpracy z World Food Programme (WWF). W ramach działań prowadzonych lokalnie tylko w ostatnim czasie do Polskich Banków Żywności zostało w sumie przekazane 10 140 kg żywności. Dodatkowo marka Knorr dąży do pozyskiwania surowców rolnych ze zrównoważonych upraw i promuje zrównoważone rolnictwo poprzez specjalne gospodarstwa tzw. Knorr Landmark Farms. Z kolei celem marki Lipton jest pozyskiwanie herbaty wyłącznie z upraw certyfikowanych przez Rainforest Alliance.


Cel 5. ukierunkowany na wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt jest tożsamy z misją marki Dove, która od wielu lat stara się podnosić poczucie własnej wartości u kobiet. W tym roku czyniła to w ramach kampanii NaroDove Piękno mającej zachęcić panie do pochwalenia się swoim pięknem.


Kolejną zaangażowaną społecznie marką jest Domestos. Zespół pracujący nad jej rozwojem podjął się wyzwania poprawy warunków higienicznych i sanitarnych na całym świecie. Działania te są tożsame z założeniami celu 6. globalnej agendy ONZ. Z początkiem września wystartowała druga edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Wzorowa Łazienka, skierowanej do uczniów szkół podstawowych. W jej pierwszej odsłonie wzięły udział dzieci z 375 szkół z całej Polski zamieszczając w galerii konkursowej prawie 13 tysięcy prac plastycznych. W efekcie odnowione zostały łazienki w 3 szkołach.O firmie Unilever

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. Jej produkty są obecne w ponad 190 państwach na świecie. Codziennie korzystają z nich ponad 2 miliardy ludzi. Unilever zatrudnia ponad 174 tys. osób na całym świecie.
W Polsce firma jest obecna od 1991 r. i posiada w swoich portfolio ponad 20 znanych i cenionych marki. Unilever jest właścicielem 4 fabryk na terenie Polski: w Baninie koło Gdańska (produkcja lodów), Bydgoszczy (kosmetyki i środki czystości), Katowicach (margaryny i herbaty) oraz w Poznaniu (produkty kulinarne i dressingi). Oprócz tego mieszczą się tutaj: Centrum Magazynowania i Dystrybucji w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Badań i Rozwoju w Poznaniu, Centrum Operacyjne w Katowicach oraz Biuro Główne w Warszawie. Firma zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.


O Planie Życie w sposób zrównoważony
Ogłoszony w 2010 roku (w Polsce w 2011 roku) plan Życie w sposób zrównoważony jest strategią propagowania idei zrównoważonego rozwoju. W jego ramach firma zobowiązała się do:
  • poprawy zdrowia i samopoczucia ponad 1 miliarda osób,
  • zmniejszenia wpływu na środowisko o połowę,
  • polepszania warunków bytowych milionów ludzi.


Dodatkowych informacji udziela:

Paweł Jezierski
Dział Komunikacji Korporacyjnej
Unilever Polska
mobile: + 48 693 962 056

Aleksandra Ciok
Junior Account Manager
MSLGROUP
tel.: +48 22 278 38 06
mobile: +48 792 017 779

sdgs


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij