Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Do 15 kwietnia Nestlé przyjmuje aplikacje na „Letnią Praktykę z Nestlé”. To szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie
Jak co roku, Nestlé zaprasza na płatne letnie praktyki. Przez 3 miesiące, od 1 lipca do 30 września, młodzi praktykanci będą mogli zobaczyć jak wygląda praca w międzynarodowej firmie i zdobywać doświadczenie zawodowe u największego światowego producenta spożywczego.

Praktyki odbywają się w Warszawie oraz oddziałach Nestlé w całym kraju m.in. w Rzeszowie, Kargowej, Kaliszu i Namysłowie. W ubiegłym roku wzięło w nich udział aż 82 studentów, a ponad połowa z nich otrzymała propozycję stałej pracy. Na tegoroczną „Letnią Praktykę z Nestlé” aplikować można do 15 kwietnia 2015 roku przez stronę internetową firmy.


„Letnią Praktykę z Nestlé” tworzą dwa programy: Business Internship Program, czyli praktyki w różnych działach m.in. w sprzedaży, marketingu, finansach, obsłudze klienta itp. oraz Technology Engineering Development Program, będący ofertą praktyk w działach technicznych w fabrykach Nestlé w całym kraju.


„Letnia Praktyka z Nestlé” to jedna z najlepszych szans zdobycia doświadczenia i wejścia na rynek pracy. Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało jej Znak Jakości i miano Praktyki Wysokiej Jakości. Tym samym firma Nestlé Polska S.A. jako jedna z pierwszych została uczestnikiem prestiżowego Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Doświadczenie w organizacji praktyk dla studentów firma rozwija już od 16 lat, z roku na rok przyjmując coraz więcej praktykantów. Rok temu do działu HR trafiło blisko 4500 aplikacji!


Wsparcie ludzi młodych we wchodzeniu na rynek pracy to jeden z globalnych priorytetów Nestlé. W ramach Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie aż 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce program obejmuje ponad 800 osób.


– W 2015 roku firma przyjmie łącznie na staże i praktyki aż 160 osób, z czego około połowa zostanie przyjęta na „Letnią Praktykę z Nestlé”. Dla każdej z przyjętych osób przygotowywany jest indywidualny program praktyk, na bieżąco monitorowany i modyfikowany przez opiekuna praktyk, z którym praktykant przez cały czas będzie w stałym kontakcie. Ten kontakt to taki rodzaj mentoringu – managerowie służą praktykantom radami i wsparciem dotyczącym bieżących zadań, ale także ich całego życia zawodowego, oczekiwań, planów, marzeń zawodowych i szans ich realizacji. Dzięki temu praktykanci mogą sprawdzić, jak może wyglądać ich przyszła praca oraz porównać swoje wyobrażenie o pracy zawodowej z rzeczywistością. To również bardzo dobry moment, żeby zdobyć cenne doświadczenie i wzbogacić CV – powiedziała Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji i HR Biznes Partner Nestlé Polska S.A.


Jak wygląda rekrutacja?
Rekrutacja na praktyki wygląda tak jak typowa rekrutacja na wszystkie stanowiska pracy w Nestlé, dlatego sam udział w niej można traktować jako ciekawe i przydatne doświadczenie. Jest to proces złożony z czterech etapów dla BIP i trzech dla TEDP. Pierwszym krokiem jest wypełnienie aplikacji na stronie internetowej – na tym etapie studenci określają który program praktyk ich interesuje, w jakim mieście i dziale chcą się rozwijać. Kolejnym krokiem są testy analitycznego myślenia (tylko dla BIP). Nie badają one jednak wiedzy kandydata, a jego zdolność do analizowania danych w postaci tabel i wykresów (w przypadku testu analizy danych liczbowych) oraz tekstu (test analizy informacji słownych). Trzeci krok to rozmowa z pracownikiem działu rekrutacji. Taki wywiad trwa od 30 do 60 minut i dotyczy motywacji, doświadczenia, planów na przyszłość i zainteresowań. Następnym, ostatnim już etapem, jest rozmowa kwalifikacyjna z menadżerem działu, do którego się zaaplikowało, czyli z potencjalnym przełożonym.


Kto powinien aplikować na praktyki w centrali Nestlé w Warszawie?
W Warszawie na studentów III, IV i V roku oraz absolwentów (do roku po ukończeniu studiów) czekają praktyki w działach: marketingu, wsparcia marketingowego, sprzedaży, obsługi klienta, zakupów, księgowości, zarządzania kategorią, komunikacji produktowej, rozwoju biznesu i operacji sprzedażowych, łańcucha dostaw, eksportu-importu, kontrolingu oraz zarządzania projektami. Więcej informacji, zawierających m.in. wymagania wobec kandydatów oraz formularze aplikacyjne, znajduje się na www.nestle.pl/kariera. Na stronie internetowej znajduje się także pełna lista ofert praktyk w pozostałych oddziałach firmy.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij