Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
PepsiCo wyróżnione godłem „Eko Inspiracja 2014”
Z radością informujemy, że PepsiCo zostało wyróżnione godłem „Eko Inspiracja 2014” w kategorii Firma, przyznawanym przez redakcję magazynu Ekologia i Rynek w ramach największego w Polsce ekologicznego projektu edukacyjnego „Odpowiedzialnie z Naturą”, organizowanego pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska.

Godłem „Eko Inspiracja” wyróżniane są innowacyjne, ekologiczne marki i produkty oraz firmy, a także organizacje zaangażowane w działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska. PepsiCo otrzymało wyróżnienie „Eko Inspiracja 2014” jako dowód uznania dla polskich zakładów firmy, produkujących słone przekąski i napoje, za podejmowane w nich działania proekologiczne i znaczne sukcesy w zakresie ochrony zasobów naturalnych, a także edukowanie w dziedzinie ochrony środowiska.


„Bardzo cieszymy się, że kompleksowe działania na rzecz ochrony zasobów naturalnych oraz edukacji proekologicznej prowadzone w polskich zakładach PepsiCo zostały wyróżnione godłem «Eko Inspiracja 2014». Motywuje nas to dodalszych działań w tym zakresie” – powiedziała Małgorzata Skonieczna, Public Policy / Government Affairs & Communications Director, Central Europe, PepsiCo.


W wyniku zmodernizowania polskich zakładów PepsiCo oraz wdrożeniu w nich programu ReCon (Resource Conservation), zużywają one obecnie mniej energii elektrycznej i wody oraz produkują mniej odpadów i ścieków. Zakłady napojowe PepsiCo w Michrowie i Żninie w ciągu pięciu lat zredukowały zużycie energii elektrycznej o ponad 30%. Ponadto 99% odpadów z tych zakładów jest poddawanych recyklingowi. Z kolei zakład PepsiCo w Grodzisku Mazowieckim to najbardziej przyjazna środowisku fabryka Frito Lay w całej Europie. Ponadto PepsiCo od lat podejmuje działania w zakresie edukacji proekologicznej. Firma współpracuje z Fundacją na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL, która organizuje Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, PepsiCo przygotowuje prezentacje na temat segregacji odpadów dla pracowników, ich rodzin oraz wycieczek szkolnych odwiedzających zakłady firmy w Polsce, a także organizuje konkursy ekologiczne.


Uroczysta Gala Finałowa, podczas której zostały wręczone dyplomy „Eko Inspiracja 2014” połączona z debatą poświęconą zagadnieniom z zakresu zrównoważonego rozwoju odbyła się 3 grudnia 2014 r. na terenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. 


Godło Eko-Inspiracja 2014_Firma

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij