Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ruszyła kolejna, już IX edycja programu „Trzymaj formę!"
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” realizowany jest od 2006 r. przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz PFPŻ.

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

 

Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku szkolnym 2013/2014 program objął swoim zasięgiem już ponad 8400 szkół, a od początku trwania wzięło w nim udział ponad 6 mln uczniów.

 

Co więcej, z roku na rok wzrasta zaangażowanie rodziców dzieci uczestniczących w programie. Zgodnie z wynikami podsumowującymi ostatnią, VIII edycję programu 80% rodziców dzieci biorących udział w programie angażuje się w różnym stopniu w jego realizację.


Koordynatorzy podkreślają, że aktywny udział rodziców w działaniach programowych oprócz kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych, sprzyja integracji środowiska lokalnego. Dlatego też obecna, IX edycja programu przebiega pod hasłem „Rodzino, Trzymaj Formę!”, a jej celem jest dalsze zwiększenie za pośrednictwem dzieci zaangażowania ich rodziców i opiekunów.


Program realizowany jest za zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego, a partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie.


Patronami honorowymi programu są natomiast : Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów. Co więcej, ze względu na wysoką jakość oraz efektywność działań program został także uhonorowany znakiem "Teraz Polska"!


Zgodnie z założeniami programu, żadne nazwy i znaki handlowe produktów żywnościowych lub firm produkujących żywność nie mogą być komunikowane i używane w ramach realizacji programu. Ponadto, przedmiotem projektów realizowanych w ramach programu "Trzymaj Formę!" nie mogą być zagadnienia związane z handlem i promocją produktów żywnościowych.


Trzymaj forme logo


Więcej informacji: www.trzymajforme.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij