Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ferrero rozbudowuje fabrykę pod Warszawą
Firma Ferrero Polska, producent czekoladowych jajek niespodzianek, Nutelli czy batoników Kinder, rozbudowuje swoją fabrykę w Belsku Dużym pod Grójcem. Inwestycja pochłonie ponad 150 mln zł i będzie gotowa za rok.

Koncern Ferrero uruchomił swoją fabrykę w Belsku Dużym w 1997 r. W zakładzie pod Warszawą powstaje m.in. Nutella, jajka Kinder Niespodzianka jak również Kinder Bueno i Rafaello. Zakład w Belsku realizuje zamówienia zarówno na rynek polski jak i zagraniczne,dostarcza produkty do takich krajó jak m.in.Niemcy, Wielkia Brytania, Włochy, Hiszpania oraz kraje Europy Wschodniej i Środkowej. Produkty z fabryki trafiają także na inne kontynenty do około 60 krajów świata.


Jak informuje Gazeta Wyborcza Ferrero zdecydował się na rozbudowę fabryki. Firma podpisała umowę z generalnym wykonawcą powiększenia zakładu. Firma Budimex postawi nową halę produkcyjną, złożoną z dwóch kondygnacji fabrycznych o powierzchni ponad 10 tys. m kw. każda, oraz trzech pięter biurowych o powierzchni 840 m kw. każde. Budimex zbuduje też magazynu wysokiego składowania o powierzchni 5,8 tys. m kw., który pomieści prawie 35 tys. palet, halę przeładunkową o powierzchni 3,6 tys. m kw. i estakady łączące nowy magazyn z halami produkcyjnymi. Łączna wartość zleconych prac to prawie 154 mln zł. Nowy zakład ma być gotowy w sierpniu 2015 r.


(Źródło: Portalspożywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij