Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
KUP GUMĘ ORBIT „CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY”
1 czerwca na terenie całej Polski rusza nowa kampania wspierająca realizację programu edukacyjnego „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. 1%* ze sprzedaży wszystkich bezcukrowych gum do żucia OrbitŸ w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2013 roku będzie przeznaczony na wsparcie programu, którego realizacja rozpocznie się we wrześniu. W trakcie akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy” dzieci w wieku 6-12 lat z najbiedniejszych województw w Polsce, będą mogły skorzystać z darmowych przeglądów dentystycznych. Specjaliści zawitają do najbardziej potrzebujących szkół w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim. Dodatkowo dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem – w wybranych szkołach podstawowych w całej Polsce zostaną przeprowadzone lekcje edukacyjne, w czasie których, dzieci dowiedzą się jak skutecznie dbać o swoje zęby.

Akcja jest wspierana dedykowanym brandingiem w sklepach oraz ogólnopolską  kampanią reklamową zachęcającą do kupowania bezcukrowych gum do żucia OrbitŸ. Program edukacyjny propagujący profilaktykę jamy ustnej skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Każdy może wesprzeć akcję w prosty sposób – kupując produkty  OrbitŸ.


 „Jak pokazują dane Ministerstwa Zdrowia** stan uzębienia Polskich dzieci w wieku 6-12 lat jest zatrważający. Organizując nasz program, chcemy zbudować wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli świadomość jak ważne jest dbanie o zęby oraz nauczyć dzieci jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki naszej akcji każdy, kto kupi gumę do żucia OrbitŸ w czerwcu lub lipcu, będzie wspierał nasz program i pomoże dzieciom chronić ich uśmiechy – serdecznie do tego zachęcamy.” – powiedział Jarosław Kutelski – Dyrektor Działu ds. Korporacyjnych Polska, Węgry i Kraje Bałtyckie w firmie Wrigley Poland.   „Mamy nadzieję, że nasza wizyta w szkołach oraz lekcje edukacyjne , przyczynią się w istotny sposób do tego, aby dzieci lepiej dbały o swoje zęby. Chcemy pokazać jak ważne jest aby troszczyć się o nie przez cały dzień żując bezcukrową gumę OrbitŸ, kiedy nie mamy dostępu do pasty i szczoteczki.”

 

Do akcji „Chroń Dziecięce Uśmiechy” może przyłączyć się każdy. Więcej informacji na: www.mojorbit.pl.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Grzegorz Piwowar, Grzegorz.pisowar@grayling.com 22 536 04 41, 609 707 150
Kinga Łobzowska-Błachnio, Kinga.Lobzowska@grayling.com, 22 536 04 62, 605 407 747 
Małgorzata Dziak-Masny, Malgorzata.Dziak-Masny@grayling.com, 22 536 04 52, 601 939 373---------------

O firmie Wrigley

Wm. Wrigley Jr Company, z siedzibą w Chicago, w stanie Illinois, jest uznanym liderem branży producentów słodyczy oferującym szeroką gamę produktów, w tym gum do żucia, miętusów, cukierków twardych i do żucia. Spółka prowadzi działalność w ponad 40 krajach i dystrybuuje swoje marki na ponad 180 rynkach. Do marek firmy Wrigley należą m.in.: SpearmintŸ, Juicy FruitŸ, AltoidsŸ, DoublemintŸ, SkittlesŸ, Big RedŸ, WinterfreshŸ, ExtraŸ, FreedentŸ, Hubba BubbaŸ, OrbitŸ,  AirwevesŸ, czy SugusŸ. Od 2008 roku Wrigley jest częścią Mars Incorporated, prywatnej spółki rodzinnej generującej globalne przychody wynoszące ponad  30 mld USD rocznie, producenta wielu wiodących marek z segmentu: Czekolady, Pokarmów dla zwierząt, Dań gotowych (Food) oraz rosnącymi segmentami Napojów i Symbionauki. 


O firmie Wrigley Poland  


Wrigley Poland  Sp. z o.o. jest liderem na rynku słodyczy impulsowych obecnym w Polsce od 20 lat,
z siedzibą w Poznaniu, gdzie również znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. Wrigley Poland  zatrudnia blisko 750 osób. W Polsce produkowane są głównie bezcukrowe gumy do żucia i cukierki miętowe, które dostarczane są do ponad 30 krajów na terenie całego globu. Na polskim rynku dostępne są produkty pod markami OrbitŸ, WinterfreshŸ, AirwavesŸ oraz SkittlesŸ. Wrigley prowadzi działania zachowując szczególną dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój w procesach produkcyjnych oraz ekonomicznych. Firma angażuje się także w wiele działań i akcji wspierających lokalne społeczności oraz środowisko naturalne.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij