Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Unilever wynajmie potężne centrum dystrybucyjne do 2017 r.
Jeden z największych producentów żywności, kosmetyków i środków czystości na świecie, koncern Unilever podpisał z firmą deweloperską Prologis umowę przedłużającą najem 50,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Budynku 2 na terenie Prologis Park Piotrków. Umowa obowiązuje do 2017 roku.

- Przez ponad trzy miesiące wspólnie prowadziliśmy proces analizy i wyboru lokalizacji centrum dystrybucyjnego Unilever na kilka kolejnych lat. To był bardzo intensywny i pracowity okres. W wyniku szczegółowo przygotowanej strategii rozmów, szeregu spotkań technicznych oraz długich negocjacji została podjęta decyzja o pozostaniu w obecnej lokalizacji, czyli w Prologis Park Piotrków - powiedział Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, w firmie Jones Lang LaSalle, która reprezentowała najmu firmę Unilever w negocjacjach umowy.

Od 2003 roku Unilever wynajmował około 40 tys. mkw. w parku logistycznym Prologis w Piotrkowie Trybunalskim. Dynamiczny rozwój firmy, wzrost sprzedaży i wprowadzenie na rynek nowych produktów firmy Unilever spowodowały, że w 2007 roku Prologis rozbudował istniejący magazyn o dodatkowe 10,5 tys. mkw. Po rozbudowie magazyn o powierzchni 50,5 tys. mkw. mieści 67,5 tys. miejsc paletowych.

Obecnie Unilever wynajmuje prawie 470 tys. mkw. w parkach logistycznych Prologis na świecie.

- Po wielu analizach zdecydowaliśmy się kontynuować naszą współpracę z Prologis. Lokalizacja Prologis Park Piotrków jest dla nas optymalna, a deweloper wykazał się dużą elastycznością i zrozumieniem potrzeb Unilever - powiedział Michał Szkudlarek, Warehouse&Distribution Manager w Unilever.

 

(Źródło: pr/portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij