Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Współpraca pomiędzy Chep i Apreo Logistics
Na polskich drogach pojawiły się samochody wyposażone w niebieskie plandeki
z charakterystycznymi logo dwóch firm działających w braży logistycznej: firmy CHEP, świadczącej usługi wynajmu palet oraz operatora logistycznego Apreo Logistics.


Nowy sposób oznacza pojazdów jest wynikiem rozwijającej się współpracy pomiędzy obiema firmami. Apreo Logistics jest partnerem CHEP w zakresie spedycji. Firma zajmuje się dostarczaniem niebieskich palet do klientów CHEP- firm produkcyjnych- oraz odbiorem pustych nośników z rynku.


W maju 2010 r. współpraca CHEP z Apreo Logistics została rozszerzona o usługi związane z zarządzaniem nowym magazynem palet CHEP (centrum serwisowym). Nowy magazyn, zlokalizowany w Bydgoszczy jest obecnie jednym z 5 punktów,
w których prowadzone są inspekcje palet CHEP. Centrum Serwisowe w Bydgoszczy jest odpowiedzialne za weryfikację kilkunastu tysięcy palet w skali tygodnia. Infrastruktura pozwala na przeprowadzanie napraw dwóch rodzajów nośników - palet euro oraz palet angielskich (przemysłowych). „Współpraca ze sprawdzonym przewoźnikiem, jakim niewątpliwie jest Apreo wspiera rozwój naszej firmy i wpływa na jakość świadczonych przez CHEP usług” – zauważa Maciej Kubiak, prezes CHEP Polska. „Apreo gwarantuje bezpieczny i terminowy dowóz palet, których jakość i twałość jest każdorazowo weryfikowana przez pracowników centrum serwisowego. Zaufanie i partnerskie relacje są dla nas kluczowym czynnikiem we współpracy z operatorem logistycznym”.

Wynajem palet CHEP stał się jedną z wielu propozycji, jaką w swojej ofercie posiada dzisiaj firma Apreo. „Rekomendacja Apreo stanowi nie tylko zacieśnienie wzajemnych relacji, ale jest również wyjściem na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują usług kompleksowych, odpowiadających na wiele wyzwań w łańcuchu dostaw”, twierdzi Joanna Kazana, Dyrektor Handlowy Apreo Logistic. „Trwała współpraca, daje możliwość bardziej efektywnych i elastycznych rozwiązań w całym łańcuchu dostaw”.

 

O CHEP:

 

Firma CHEP jest światowym liderem w usługach wynajmu palet.  Firma dostarcza rozwiązania outsourcingowe, które zwiększają efektywność  łańcucha dostaw poprzez ograniczenie kosztów, administracji i uproszczenie systemu zarządzania nośnikami. CHEP oferuje palety charakteryzujące się wysoką, standardową jakością, z powodzeniem wykorzystywane w automatycznych systemach pakowania i magazynowania. Użytkownikami palet CHEP są wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw: producenci, operatorzy logistyczni i dystrybutorzy prowadzący działalność na rynku krajowym, jak i firmy funkcjonujące w oparciu o złożone, międzynarodowe sieci dystrybucyjne.

Firma CHEP powstała w Australii w 1946 roku, dziś działa na 6 kontynentach, zatrudniając ponad 7,500 pracowników w czterdziestu sześciu krajach. Tylko na terenie Europy firma zarządza 200 magazynami sprzętu palet. Obecnie z systemu korzysta ponad 300 tyś. przedsiębiorstw zaopatrywanych w nośniki z poolu ponad 300 milionów wysokiej jakości palet i kontenerów.

 

O APREO:

 

APREO LOGISTICS to operator logistyczny świadczący usługi w zakresie logistyki magazynowej, usług przewozowych całopojazdowych i częściowych, spedycji morskiej i lotniczej, przewozów materiałów sypkich, chłodniczych oraz przewozów płynnych artykułów spożywczych. Firma przechodzi okres intensywnego rozwoju - w grudniu 2010 przejęła znaczącą część aktywów i działalności operatora logistycznego Equus. APREO kontroluje między innymi Spółki zależne – Transmlecz i EquusFresh – oraz przejęło współpracę z kluczowymi klientami i przewoźnikami Equus SA. Firma wchodzi również na rynek zagraniczny. W kwietniu 2011 otwarty został pierwszy oddział Apreo w Niemczech.

 

Apreo_Truck_2zmniejsz222

 

CS Bydgoszcz_2zmniejsz


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij