Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Chep: Zagadnienia ekologiczne mają rosnący wpływ na zarządzenie paletami
Ochrona środowiska to kolejny obszar, na który istotny wpływ ma sposób zarządzania paletami - wynajem nośników przyczynia się tu do zniesienia wielu uciążliwych procesów, za które odpowiedzialny w przedsiębiorstwie jest dział zajmujący się ewidencją opakowań - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Marta Górska - Marketing Manager CHEP Polska Sp. z o.o.

Wynajęte palety nie są rejestrowane jako opakowania własne przedsiębiorcy. Dzięki temu firma nie jest zmuszona do raportowania palet do organizacji odzysku i ponoszenia dodatkowych kosztów tzw. opłaty recyklingowej. To, na co chciałabym zwrócić szczególną uwagę czytelników to optymalizacja transportu i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery w wyniku skrócenia tras transportowych przy odbiorze palet, a co za tym idzie zmniejszenie emisji spalin.

Serwisowanie palet CHEP znacznie wydłuża ich życie i okres funkcjonowania w obiegu. Dzięki temu ogranicza się zużycie surowców naturalnych oraz ilość odpadów opakowaniowych. Warto wiedzieć, że elementy palet drewnianych CHEP, które nie mogą być użyte do naprawy uszkodzonych palet, zostają wykorzystane jako surowiec przy produkcji płyt wiórowych, ściółki, bądź też idą na opał. Gwoździe CHEP również poddawane są procesowi recyclingu i nie zatruwają środowiska naturalnego. 99% palet CHEP zakwalifikowanych jako niespełniające standardów jest przetwarzane, to zdecydowanie więcej niż wymaga europejska dyrektywa opakowaniowa.

Wszystkie wymienione przeze mnie aspekty środowiskowe można wyrazić za pomocą konkretnych liczb. Przedsiębiorcom zainteresowanym informacją o tym, jak wykorzystanie niebieskich palet w ich systemie dystrybucji wpłynie na ochronę środowiska naturalnego zachęcamy do korzystania z narzędzia zwanego kalkulatorem środowiskowym CHEP. Program stworzony przez niezależnych specjalistów ds. ochrony środowiska pozwala na porównanie systemu wymiany palet lub palet jednorazowych do wynajmu palet. Określa ile hektarów lasów zostanie uchronionych od wycinki, ile drewna zostanie przetworzone i ponownie wykorzystane oraz o ile zmniejszy się ślad węglowy gdy do obiegu przedsiębiorca wprowadzi palety wynajmowane.

 

(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij